Gemini Park Tychy z operatorem spożywczym

Międzynarodowa agencja CBRE, komercjalizator centrum handlowego Gemini Park Tychy, należącego do krakowskiej spółki Gemini Holding, podpisała umowę najmu z operatorem spożywczym dla obiektu – supermarketem Piotr i Paweł.

Piotr i Paweł to polska, rodzinna sieć supermarketów spożywczych z 25-letnią tradycją, która oferuje szeroki asortyment produktów w korzystnych cenach, jak również kilka gam marek własnych. Sieć z Poznania posiada swoje sklepy we wszystkich województwach, a ich łączna liczba wynosi już ponad 120. Prowadzone są one zarówno w formule firmowych, jak i franczyzowych supermarketów. W 2015 roku firma otworzyła nowe placówki w Krakowie, Łodzi, Skawinie, Krotoszynie oraz Olkuszu. W województwie śląskim Piotr i Paweł prowadzi aktualnie pięć sklepów – dwa w Katowicach, oraz po jednym w Częstochowie, Żorach i Bielsku-Białej.Zawarta umowa gwarantuje wynajem 1,4 tys. mkw. powierzchni komercyjnej.

– Prowadzimy dynamiczną ekspansję na terenie całego kraju, gdyż zależy nam na jak najszerszym dotarciu z naszą ofertą do klientów i uzupełnieniu niszy rynkowej w kategorii taniego supermarketu z bardzo szerokim asortymentem (15 000 SKU).  Skupiamy się na lokalizacjach o wysokim potencjale nabywczym, poszukując partnerów biznesowych, którzy w pełni zrozumieją naszą filozofię i standardy obsługi klienta, oferując nam nowoczesną powierzchnię handlową do prowadzenia działalności. Centrum handlowe Gemini Park Tychy ma szansę stać się obiektem o wiodącej pozycji w regionie, co pozwala nam postrzegać je jako doskonałą lokalizację dla kolejnego supermarketu Piotr i Paweł na terenie aglomeracji śląskiej – mówi Ewa Aleszczyk-Kalinowska, rzecznik prasowy sieci Piotr i Paweł.

Za podpisanie umowy odpowiedzialna była międzynarodowa agencja doradcza CBRE, która jest wyłącznym komercjalizatorem obiektu.

– Obecność Piotra i Pawła w projekcie Gemini Park Tychy doskonale wpisuje się w koncepcję stworzenia przestrzeni typu power center w tym obszarze. Będzie ona zawierała ofertę handlową o zasięgu ponadregionalnym, dostosowaną do zasobności i potencjału nabywczego nie tylko Tychów, ale również otaczających je miejscowości. Operator spożywczy definiuje profil centrum handlowego, przez co ma naturalny wpływ na przyszłych najemców oraz klientów. Oferta marki jest bardzo bogata, nastawiona na świadomych konsumentów, dzięki czemu będzie ona doskonałym uzupełnieniem dla już istniejącego otoczenia handlowego w obszarze projektu Gemini Park Tychy – mówi Mariusz Majkowski, Senior Associate Negotiator w Dziale Powierzchni Handlowych CBRE.

Trwają intensywne prace zmierzające do pełnego skomercjalizowania dostępnej w Gemini Park Tychy powierzchni handlowej. Do zagospodarowania jest ponad 36 tys. mkw. GLA, na których swoje miejsce znajdzie ok. 100 lokali handlowych i usługowych.

– Jesteśmy na etapie  negocjacji z kluczowymi najemcami, tzw. anchorami i już za kilka tygodni poinformujemy, które marki będą stanowiły trzon oferty handlowej tyskiego Gemini Park. Obserwujemy także duże zainteresowanie wynajmem pozostałej powierzchni w obiekcie. Przed rozpoczęciem procesu inwestycyjnego przeprowadziliśmy szerokie badania socjologiczne oraz badania oparte na strukturze demograficznej i analizujące zagęszczenie ludności na tym terenie. Staramy się dopasować tenant mix tak, by był on precyzyjną odpowiedzią na zapotrzebowanie jego mieszkańców – komentuje Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

Gemini Park Tychy będzie trzecią z kolei inwestycją spółki Gemini Holding. Zaplanowane zostało jako nowoczesny, wielkopowierzchniowy obiekt handlowy, liczący około 36 tys. mkw. powierzchni najmu, wraz z parkingiem mieszczącym ok. 1100 pojazdów. Będzie w nim funkcjonowało przeszło 130 lokali handlowych, gastronomicznych, oraz punktów usługowych. Jednym z głównych atutów tyskiego Gemini będzie jego doskonała lokalizacja, która pozwoli dotrzeć z ofertą nawet do ok. 2,5 mln osób, mieszkających na Górnym Śląsku. Obiekt będzie położony w odległości ok. 3,5 km od ścisłego centrum Tychów, w sąsiedztwie kluczowych dróg krajowych i regionalnych. Centrum Handlowe Gemini Park Tychy ulokowane będzie przy ul. Beskidzkiej – jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta, będącej zarazem odcinkiem drogi krajowej nr 1, łączącej Tychy m.in. z Łodzią czy Cieszynem. Dodatkowo, otoczenie kilkunastu dużych osiedli mieszkaniowych, a także bliskość popularnej autostrady A4 oraz licznych tras ekspresowych i dróg szybkiego ruchu spowoduje, że Gemini Park Tychy stanie się popularną destynacją zakupowo-rozrywkową nie tylko dla mieszkańców miasta, ale i całego regionu.

 
© 2011 GREM Gemini Real Estate Management Sp. z o.o. wszelkie prawa zastrzeżone
wykonanie www.y-c.com.pl

 

NIERUCHOMOŚCI KOMERCYJNE W POLSCE | WYNAJEM POWIERZCHNI | WYNAJEM POWIERZCHNI W CENTRACH HANDLOWYCH | KOMERCJALIZACJA OBIEKTÓW HANDLOWYCH | PROJECT MANAGEMENT

DEVELOPMENT MANAGEMENT | INVESTMENT CONSULTING | CENTRUM HANDLOWE | CENTRUM HANDLOWO-ROZRYWKOWE | CENTRUM HANDLOWO-USŁUGOWE | INWESTYCJE KOMERCYJNE